به گزارش وبدا همایش بزرگ دیابت، با مشارکت شرکت نوونوردیسک در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار شد.

دکتر  تقی آبادی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور، در گفتگو با خبرنگار وبدا، ضمن اعلام مشارکت بخش خصوصی دربرگزاری این همایش، ورود سمن های مردم نهاد و سازمانهای خصوصی و دولتی را در حوزه سلامت باعث همگرایی اهداف مشترک و ارتقاء سلامت جامعه دانست وضمن اشاره به خط مشی حوزه سلامت کشور با عنوان (اجتماعی شدن سلامت) این حرکت را یک اقدام رو به جلو در نیل به اهداف این حوزه، نسبت به سالهای گذشته دانست.

بنا بر این گزارش، دکتر آذینی،معاون فنّی معاونت بهداشت با بیان خیرمقدم و اهداف همایش، به تشریح وضعیت دیابت در جهان و ایران پرداخت و از کلیه دست اندرکاران برگزاری همایش تشکر کرد.

در این همایش خانم گودرزی نماینده شرکت نوونوردیسک ضمن تشریح علل ابتلاء به دیابت و روشهای پیشگیری و درمان، به بیان نقش تغذیه در دیابت پرداخت و ضمن پرسش از حضار، برندگان مسابقه جوایزی دریافت نمودند

دکتر تقی آبادی ضمن تشکر از حضور پرشور مردم خواستار تداوم برنامه های مشابه به منظور افزایش آگاهی جامعه در حوزه های مختلف پیشگیری و سلامت شد.

گفتنی است نمایشگاه قند تلخ، به همّت آقای کمالی، عکاس حوزه سلامت در حاشیه این همایش برگزار گردید و مورد توجه حاضرین قرار گرفت.