به همّت کارگروه هنر و سلامت:

جشنواره «هنر و روان» برگزار می شود

معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: جشنواره هنر و روان یادواره دکتر حجازی با همکاری کارگروه هنر و سلامت در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.

دکتر اباصلت برجی گفت: در جلسه ای که با حضور اعضای هیئت علمی گروه روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اعضای کارگروه توسعه دانش هنر و سلامت کلان منطقه نهم آموزش عالی برگزار شد، هدف از اجرای این جشنواره را انگ زدایی از بیماران روان عنوان کرد.

وی همچنین ابراز کرد: قرار گرفتن فعالیت ها و رویدادهای علمی در بطن بسته های تحول، بهره برداری علمی و تحقق بخشی به اهداف تعیین شده مأموریت ها را مضاعف می کند.

دکتر محمدرضا فیاضی بردبار، رئیس جشنواره ‌ی روان و هنر گفت:  طبق آمار رسمی کشور، شیوع اختلالات روان پزشکی7/22 است. در حالی که به دلیل ترس از قضاوت و انگ بیمار روانی، مراجعه به روانپزشک 7 سال بعد از اولین نشانه های اختلالات روان پزشکی صورت می گیرد.

وی ادامه داد: تنها دانش تخصصی و پزشکی، برای درمان بیماران کافی نیست و هنر، به عنوان یکی از مقوله های تسهیل گر بهبود رابطه پزشک و بیمار، کمک می کند تا ارتباط بین جامعه، بیماران مبتلا به اختلالات روانپزشکی و درمانگر ارتقاء یابد.

معاون پژوهش و فناوری مرکز تحقیقات روان‌پزشکی و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه افزود: این رویداد علمی- هنری در سه حوزه عکس، داستان نویسی و فیلم کوتاه با تاکید بر ارتقاء سلامت روان برگزار خواهد شد. این جشنواره در محورهای سلامت روان در زندگی شهری و روستایی، معنویت، مناسک و سلامت روان، اورژانس‌های اجتماعی، شادمانی و اندوه، ارتباط موثر، خشم و ترس، پذیرش تفاوت‌ها، تاب‌آوری روانشناختی، فرهنگ و سلامت روان، حاشیه نشینی و اختلالات روانی، کودکان و دنیای روانی شان، کودک آزاری و مراقبت از زنان آسیب پذیر، سالمندان و اقلیت ها اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

این جلسه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حضور دکتر محمدرضا نقابیان، دکتر علی ثاقبی، دکتر مائده کامرانی و نمایندگان کارگروه هنر و سلامت دانشگاه های بیرجند، بجنورد، گناباد، مشهد و نیشابور در روز دوشنبه شانزدهم دی ماه برگزار شد.

جهت اطلاعات بیشتر و دریافت پوستر اینجا را کلیک کنید