05143306262 - 05143306261

نیشابور - شهرک باغچه بان-انتهای بلوار مقاومت-پردیس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور-واحد هنروسلامت

کارگروه هنروسلامت 3 فیلم کوتاه با نام های ( نفس ، ترس و تاکسی زرد )به کارگردانی آقای مهدی شفتی در خصوص فرهنگ سازی و مقابله با کرونا تولید کرد.

 

دو پوستر از کارشناس کارگروه توسعه دانش هنر و سلامت جهانی شد

دو پوستر با عناوین Turn off Aids و Organic Food در فستیوال بین المللی دوسالانه پوستر برای فردا کشور فرانسه با موضوع Planet for tomorrow  2018 منتخب شد. سید محمد موسوی زارع کارشناس مسئول کارگروه توسعه دانش هنر و سلامت دانکشده علوم پزشکی نیشابور که در جشنواره بین المللی سیمرغ هم سوابق درخشانی دارد این افتخار را برای دانشکده به دست آورد. در ادامه می توانید این پوستر ها را در سایت خود فستیوال مشاهده فرمایید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی نیشابور در گفتگو با وب دا از برگزاری دوره کوتاه مدت آموزشی و پژوهشی «قصه و سلامت» برای کودکان با همکاری اساتید ادبیات و متخصصین سلامت خبر داد.

دکتر اباصلت برجی گفت: قصه، ساختاری زبانی است که از طریق خیال انگیزی، ایجاد معنا می‌کند و در شکل‌گیری هویت کودکان بسیار مؤثر است. 

دکتر مهدی نوروز، مدرس دانشگاه در ادامه از کتاب قرآن به عنوان معجزه ای ماندگار، سرشار از قصه ها و سخنان تأثیرگذار و سندی بر قدرت نفوذ کلام در مخاطبان یاد کرد و افزود: شناخت عواطف، همانندسازی با شخصیت های مثبت داستان و افزایش اعتماد ‌به ‌نفس و خوداثربخشی کودک از تأثیرات درمانی قصه می باشد.

دکتر زینب جلمبادانی عضو هیئت علمی دانشکده که بخش پژوهشی این دوره آموزشی را عهده دار می باشد، نیز افزود: پژوهش های بسیاری در زمینه کاهش اختلالات روانی کودکان با ابزار قصه و استفاده از پرسشنامه های استاندارد انجام شده است که همگی از تاثیر سودمند قصه در ابراز احساسات، بهبود تمرکز، افزایش ارتباطات و شادکامی کودکان خبر داده‌اند.

در پایان دکتر احمد شریف نژاد، دبیر کارگروه توسعه دانش هنر و سلامت بیان کرد: امید است که با تعامل و هم اندیشی اساتید ادبیات و متخصصان سلامت، این کارگروه بتواند داستان‌هایی منطبق بر فرهنگ ایرانی و حامل پیام های سلامتی تدوین نماید.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

به همّت کارگروه هنر و سلامت:

جشنواره «هنر و روان» برگزار می شود


معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: جشنواره هنر و روان یادواره دکتر حجازی با همکاری کارگروه هنر و سلامت در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.

دکتر اباصلت برجی گفت: در جلسه ای که با حضور اعضای هیئت علمی گروه روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اعضای کارگروه توسعه دانش هنر و سلامت کلان منطقه نهم آموزش عالی برگزار شد، هدف از اجرای این جشنواره را انگ زدایی از بیماران روان عنوان کرد.

وی همچنین ابراز کرد: قرار گرفتن فعالیت ها و رویدادهای علمی در بطن بسته های تحول، بهره برداری علمی و تحقق بخشی به اهداف تعیین شده مأموریت ها را مضاعف می کند.

دکتر محمدرضا فیاضی بردبار، رئیس جشنواره ‌ی روان و هنر گفت:  طبق آمار رسمی کشور، شیوع اختلالات روان پزشکی7/22 است. در حالی که به دلیل ترس از قضاوت و انگ بیمار روانی، مراجعه به روانپزشک 7 سال بعد از اولین نشانه های اختلالات روان پزشکی صورت می گیرد.

وی ادامه داد: تنها دانش تخصصی و پزشکی، برای درمان بیماران کافی نیست و هنر، به عنوان یکی از مقوله های تسهیل گر بهبود رابطه پزشک و بیمار، کمک می کند تا ارتباط بین جامعه، بیماران مبتلا به اختلالات روانپزشکی و درمانگر ارتقاء یابد.

معاون پژوهش و فناوری مرکز تحقیقات روان‌پزشکی و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه افزود: این رویداد علمی- هنری در سه حوزه عکس، داستان نویسی و فیلم کوتاه با تاکید بر ارتقاء سلامت روان برگزار خواهد شد. این جشنواره در محورهای سلامت روان در زندگی شهری و روستایی، معنویت، مناسک و سلامت روان، اورژانس‌های اجتماعی، شادمانی و اندوه، ارتباط موثر، خشم و ترس، پذیرش تفاوت‌ها، تاب‌آوری روانشناختی، فرهنگ و سلامت روان، حاشیه نشینی و اختلالات روانی، کودکان و دنیای روانی شان، کودک آزاری و مراقبت از زنان آسیب پذیر، سالمندان و اقلیت ها اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

این جلسه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حضور دکتر محمدرضا نقابیان، دکتر علی ثاقبی، دکتر مائده کامرانی و نمایندگان کارگروه هنر و سلامت دانشگاه های بیرجند، بجنورد، گناباد، مشهد و نیشابور در روز دوشنبه شانزدهم دی ماه برگزار شد.

جهت اطلاعات بیشتر و دریافت پوستر اینجا را کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاون آموزشی دانشکده از برگزاری نخستین جلسه هماهنگی دومین همایش ملی هنر و سلامت در مهرماه سال 99 خبر داد.

دکتر اباصلت برجی با اشاره به تجربه مثبت همایش پیشین که در اردیبهشت 97 به صورت ملی برگزار شد، تعیین محورهای همایش و تشکیل کمیته های اجرایی و علمی را اولین گام در راستای برگزاری همایش برشمرد و تولید محتوای مجله سیب فیروزه ای با بنیه علمی و مقالات معتبر، ترجمه کتاب در حوزه هنر و سلامت، معماری های در حال انجام در فضاهای درمانی را از جمله اثرات همایش سال 97 عنوان کرد.

دکتر احمد شریف نژاد دبیر کارگروه توسعه دانش هنر و سلامت با اشاره به محورهای مجله تخصصی هنر و سلامت دانشکده (سیب فیروزه ای) که مبتنی است بر تأثیر هنرهای هفتگانه بر سلامت، گفت: تمرکز گرایی بر محورهای ذکر شده و انسجام و یکپارچگی اقدامات کارگروه در تحقق بخشیدن به هدف مرجعیت علمی در هنر و سلامت را مهیا می سازد.

در ادامه دکتر احمد درودی دبیر اداره آموزش مداوم تاکید کرد: که سنجش تاثیرات اولین همایش هنر و سلامت، برپیکره نظام سلامت می تواند ما را در برداشتن گامی قدرتمند به سوی برگزاری دومین همایش ملی، یاری نماید. حضور هنرمندانی که فعالیت های سلامت محور داشته اند، مطلوب است اما آنچه می تواند مؤثر واقع شود جلب همکاری متخصصین علوم طبیعی است که در حوزه هنر صاحب نظر بوده و به سلامت از منظر هنر می نگرند.

در این جلسه مهندس نعیم آبادی سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی، دکتر آذینی دبیر اجرایی همایش پیشین، دکتر زینب جلمبادانی عضو هیئت علمی، دکتر امیرحسین ذبیحی مدیر گروه ارتقای بهداشت و آموزش سلامت دانشکده در این راستا مطالبی را عنوان کردند.

دومین همایش ملی هنر و سلامت به همّت معاونت آموزشی دانشکده در مهرماه سال 99 برگزار خواهد شد.

 

 

معاون آموزشی دانشکده در گفتگو با وبدا از نمایه سازی مقالات نخستین همایش ملی هنر و سلامت در پایگاه سیویلیکا خبر داد.

دکتر اباصلت برجی با اعلام این خبر گفت: نخستین همایش ملی هنر و سلامت در اردیبهشت ماه سال گذشته با حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت، متخصصین و فعالان حوزه هنر و سلامت در نیشابور برگزار شد، که در مجموع 152 مقاله مورد پذیرش و داوری قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: نمایه سازی مقالات در پایگاه سیویلیکا این امکان را برای دانش پژوهان حوزه هنر و سلامت فراهم می نماید تا از طریق این پایگاه به داده ها و مقالات این رویداد علمی دسترسی یابند.

 

 

مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشکده با اعلام این خبر گفت: روابط عمومی علوم پزشکی نیشابور، روابط عمومی برتر حوزه سلامت در کمپین فشار خون شد.

منصور نعیم آبادی افزود: در جشنواره روابط عمومی های برتر حوزه سلامت که به صورت همزمان با پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی برگزار شد، در بخش رقابتی سلامت روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور موفق به کسب عنوان  روابط عمومی برتر در بسیج ملی کنترل فشارخون شد.

وی  در ادامه هدف از برگزاری این جشنواره را استانداردسازی و حرفه ای گرایی و ارزیابی روابط عمومی دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور دانست و خاطر نشان کرد: یکی از رموز مدیریت بهینه اطلاع رسانی، تمیز بین فعالیت های استاندارد و حرفه ای با فعالیت های معمولی و آماتور است. این رویکرد در روابط عمومی، بخشی از فرآیند استراتژیک و راهبردی به شمار می رود؛ زیرا هر فعالیتی نهایتاً به ارزیابی منجر می شود و ارزیابی اثربخشی و موفقیت هر بخش و یا کل فعالیت های روابط عمومی، این امکان را به دست می دهد تا با اصلاح روش، بهره گیری از تجارب گذشته و اتخاذ ابزار و شیوه های جدید، زمینه بهبود، کارآمدی و ارتقای عملکرد سیستم اطلاع رسانی فراهم شود.

مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشکده ادامه داد: با عنایت به برنامه عملیاتی سال ۱۳۹۸ مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که یکی از فعالیت های آن برگزاری جشنواره روابط عمومی های برتر حوزه سلامت می باشد، روابط عمومی دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی در پنج شاخص­ تخصصی شامل برنامه ریزی ارتباطی و پیوست­ های ارتباطی، ارتباطات الکترونیک و مجازی، ارتباطات رسانه­ ای، ارتباطات فرهنگی و انتشارات، تبلیغات و مراسم به رقابت پرداختند که روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور در محور انتشارات، تبلیغات و شاخص های مربوطه شامل طراحی لوگوی مناسب، طراحی پوستر، تولید و انتشار کلیپ و تیزر، تولید و انتشار عکس نوشته، گزارش تصویری، ساخت فیلم کوتاه، موشن گرافی، اینفوگرافی، انیمیشن و تبلیغات محیطی موفق به کسب روابط عمومی برتر در کمپین فشارخون در کشور شد.

وی در ادامه نصب هجده بیلبورد تبلیغاتی در نقاط مختلف، ارسال پیامک حساس سازی قبل از پویش به 5۰ هزار نفر از شهروندان نیشابوری، ارسال پیامک شروع بسیج ملی کنترل فشارخون به 98 هزار شهروند، برگزاری نشست های خبری با حضور اکثریت خبرنگاران ، هماهنگی با صدا و سیمای استان خراسان رضوی جهت معرفی و مصاحبه با رییس دانشکده، پخش زیرنویس تلویزیونی با محور آگاهی بخشی به مردم جهت مشارکت در این پویش، تهیه موشن گرافی توسط کارگروه توسعه دانش هنروسلامت ، ارسال بیش از چهارصد پست در فضای مجازی، تهیه 1۰ کلیپ در خصوص مصاحبه با مسئولان عالی رتبه نیشابور، متنفذین و هنرمندان جهت دعوت از مردم به اندازه گیری فشارخون، مصاحبه با بیماران مبتلا به فشار خون و پخش این کلیپ ها در فضاهای مجازی را از اقدامات رسانه ای صورت گرفته در اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون در نیشابوردانست و از تیم معاونت بهداشت دکتر عصمت تقی آبادی، آقای جواد مسیح آبادی، آقای رضا پارسا و دبیرو همکاران هنروسلامت و همکاران روابط عمومی دانشکده در اجرای برنامه های مذکورتشکر و قدردانی کرد.

مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشکده در پایان  این شکوفایی و موفقیت  را حاصل کارگروهی دانست و یادآور شد: فلسفه کار تیمی حمایت و پشتیبانی یکدیگر برای رسیدن به یک هدف مشترک است.

در پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی سخنرانانی از کشورهای کلمبیا، بلغارستان، ترکیه و ایران با موضوعاتی چون جنگ رسانه ای و مسئولیت روابط عمومی، ماهیت، مبانی و نظریه ها به ایراد سخن پرداختند و از برترین های روابط عمومی های حوزه سلامت کشور تجلیل شد.

این مراسم با حضور دکتر سوتلانا  استاوریوا رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی، دکتر پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، دکتر جهانپور رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر سفیدی دبیر کل پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی و پروفسور ساروخانی و سایر اساتید حوزه روابط عمومی کشور و حوزه سلامت برگزار و از روابط عمومی های برتر حوزه سلامت تقدیر شد.

پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی و جشنواره روابط عمومی های برتر حوزه سلامت، چهاردهم آبان در سالن همایش های تلاش تهران برگزار شد.

زیر مجموعه ها